Roční období 2015 deníky

Podzim:

1.Den- Když jsme přijeli na tábor, měli jsme volný čas na hry.Potom nás vedoucí svolali na nástup. Až jsme byli všichni na místě vylosovali se kapitáni.Potom jsi vylosovali ostatní děti s jakým týmem budou poté šel každý ke svému týmu.Pak jsme se sešli u laveček, kde nám vedoucí řekli abychom si vybrali jednoho ale na co neřekli . Koho jsme si vybrali toho jsme měli nakreslit jako velikonoční vajíčko.Potom jsme jeli k Mítáčkům do bazénu.Když jsme dojeli  měli jsme další soutěž ve které jsme hledali vejce. Jak skončila soutěž  nám vedoucí řekli abychom se převlékli do kostýmu čarodějnic.Když jsme  byli všichni převlečeni šli jsme společně spálit čarodějnici Elvíru. A tam jsme měli módní přehlídku.

3. Den – Když jsme vstali měli jsme rozcvičku.Po rozcvičce následovala snídaně.Potom každý tým  si vyrobili svého draka ale nebyla to soutěž. Pak jsme šli na oběd byla gulášová polévka a palačinky s marmeládou. Když jsme zase došli na Větřák měli jsme polední klid. Potom jsme hráli hru svatby.Asi po hodě jsme šli k Bíbrlům kde jsme si házeli balonkem  s vodou a byla  vodní bitva. Strýc Vašek a strýc Zbyňa hodili všechny vedoucí do bazénu nakonec tam skočili i oni. Potom  olympiáda  kde  jsme chodili po stanovištích a celý tým  plnil úkoly jako jsou: vylovení jablka z vody, hrabání listí, chodit a chůdách atd… 4.místo měla zima, 3.místo léto,2.místo jaro a 1.místo my podzim. Po  vyhlášení byla  večeřa na kterou jsme měli bramboráky. Asi po půl hodině bylo  divadlo byla pohádka o velké řepě.

4.Den -  Když jsme se vzbudili byla rozcvička.Po rozcvičce byla snídaně. Potom jsme dělali vánoční řetěze.Když byli řetězi hotové šli jsme na oběd .Na oběd byla bramborová kaše a řízek. Když jsme se vrátili   z oběda přijeli hasiči první na nás stříkali pěnu  a potom abychom byli čistí stříkali na nás vodu. Potom jsme šli k Bíbrlům  kde jsme byli v házeli házeli balonkami a stříkali hadicemi.Pak jsme rozbalovali dárky které nám naložil ježíšek pod vánoční stromeček.

 

 

       Tomášek Černoch

 Kryštof Trvaj

  Adam Hruška

   Víťa Gabrhelík

     Vojta Gabrhelík

        Beatka Petrášová

     Ondřej Navrátil

             Alžbětka Palúchová

 

 

Jaro:

1.Den – Tento den začal tak že jsme se sešli na větřáku, poté jsme se rozdělili do družstev.             V našem  družstvu je  Anetka, Janička, Dominička,Amálka,Štěpa,Zuzka,Kačka M., Anetka T. a Honza. Potom jsme se vyfotili a šli jsme na oběd měli jsme: rýži s masem a čočkovou polévku a okurkoví salát.A pak jsme se byli koupat u Mitáčků,domů jsme jeli autem a na večeři a jsme měli takové čočkovou polévku  a čekáme na překvapení.Pak jsme měli rozchod a hodinku si hráli sami. Asi po té hodince jsme měli nástup. Vedoucí nám vysvětlili hru kterou budeme hrát a ta hra byla sbíraní vajíček- cílem hry je kdo nasbírá nejvíce bílím nebo zlatých vajíček. V téhle hře jsme byli nejlepší dostali jsme první místo.Pak jsme se  šli obléct do kostýmů čarodějnic  a poté následovalo vystoupení  s Elvírou poté  jsme se přesunuli k Bieberlům upálit čarodějnici Elvíru. Po  upálení jsme měli přehlídku čarodějnic. A šli jsme spát. A od tohoto dne je  to vše.

2.Den -  Dneska jsme vstali přibližně v 7:00 a budíček byl v 7:30. Po té následovala rozcvička ze Zbyňou Holáskem. Když jsme se protáhli museli jsme si jít u mít ruce a šli jsme  snídat. Když jsme posnídali měli jsme rozchod. Po té byli vyhlášení misáků a misek. Pak jsme hráli hru která se jmenovala srandovní hra. Až jsme dohráli hru  tak jsme se fofrem museli nachystat do jídelny: Na oběd jsme měli: polévka: zeleninová polévka, další: rajská se sekanou. Až jsme pojedli šli jsme na dětské hřiště. Jak jsme byli na hřišti Meliska Holásková se zranila. Má  naraženou ruku. Jak jsme se vrátili ze hřiště měli jsme odpolední klid a pak jsme šli k Bieberlům do bazénu. U nich jsme byli 50 minut. Po té jsme měli nástup a jeli jsme na Hradskou k tetě Monči Bylince.  Tam jsme měli vyprávění o bylinkách.Až teta Monča dovyprávěla udělali jsme si Limču. Kdo vyhrál? No přece Podzim. Pak jsme si opékali špekoně. Někteří jak byli po jídle měli volnu zábavu. Pak jsme šli na větřák  někteří šli pěšky někteří  autem.Jak jsme dojeli polovička dětí  se šla osprchovat a někteří si jen hráli, pak jsme měli večeří a pak jsme měli zase volnou zábavu. A hurááá číííst deníku, dobrou noc  sladké sny.

3.Den – Den začal  tím že jsme se probudili  měli  jsme  super zábavnou rozcvičku s tetou Pavlínkou Pavelkovou. Potom  jsme měli Nástup.  Na nástupu promluvil PODZIM seznámil nás s tím co nás dneska čeká za program, vyrábění draka, který nám dal dost zabrat. Potom následoval oběd  měli jsme Polévku z kotlíku bez kotlíku a Packy z kydlou marmeládou. Z oběda jsme byli strašně utahaní  a měli jsme hodinu odpolední klid. Po odpoledním klidu  jsme hráli SVADBY. Po té jme šli k Bieberlům tak to  bylo strašně dobré,protože jsme plavaly,cákaly,stříkaly  a zase plavaly, cákaly a stříkaly se, potom jsem dávali do balonku vodu a házeli po sobě. A taky jsme házeli dospěle do bazénu byla to strašná sranda. Teď máme volnou zábavu  došla nás navštívit teta Zdenička a strýc Luďa.  Donésli nám výborné svatební koláčky. Po té nám vedoucí oznámili, že budeme hrát zimní hry: To jsou tyhle hry: chůdy,brambory,paličky,jablka, oblékání,lžíčka,uklízení, skákání v pytli. A potom jsme to dohráli. A měli jsme zase volnou zábavu.Čekáme na vyhlášení . Vyhlášení bylo super. Zima se umístila na 4.místě. Léto na 3.místě,a my jako jaro jsme se umístili na krásném 2.místě. A podzim byl na 1.místě.Potom bylo nádherné divadlo  o velké  řepě až skončila pohádka museli jsme jít spát, dobrou noooc.!

4.Den -  Den začínal tím, že budíček byl v 8:00 rozcvička byla opět se Zbyňou a tetou Zuzkou. Poté jsme šli na snídani a pak jsme měli rozchod . Pak jsme šli na oběd byl řízek a kaše. Pak jsem měli  rozchod. Potom přijeli hasiči, střídali nás vodou a pěnou.  Pak jsme uviděli pod stromečkem dárečky takže jsme si je rozbalili a teď   čteme deníky čauu

 

 

Jaro:                                                             

 Anetka Nádvorníkková                                             

 Janička Baránková                                                   

   Dominička Juřenová                                                  

   Amálka Hankusová                                                    

   Anetka Trvajová                                                         

     Štěpa Abrahám                                                             

Kačka Mitáčková                                                      

 

Zima: 

1.Den – Dnešní den začal tak že děti dojeli na tábor. Hned po příjezdu se  děti zabydlely ve svých stanech nebo chatě. Po zabydlení nastala volná zábava protože vedoucí ještě vše připravovali. Až vše připravili byl uvítací nástup. Sdělili nám  všechny důležité informace  a rozdělili nás do   čtyř týmů:Jaro, léto, podzim zima. A náš první úkol byl vytvořit si věnec podle daného ročního období.Všeckým se to moc povedlo. Pak jsme šli na oběd do školní jídelny. K obědu jsme měli prďavou polévku a na další jídlo bylo  prase alá hetman se ptačím zobem a salát zelená břečka. Po výborném obědě jsme šli zátky na větřák, kde  nám začal odpolední klid. Po odpoledním klidu jsme šli vyvěsit májku s věncem Jara.  Vyvěsili jsme a začala soutěž v malování „vajíčka“. Naše vajíčko byla Kačka Jelínková kterou jsme malovali. Na malovaní jsme měli 35 minut. Pak vajíčka udělali módní přehlídku a vedoucí si vybrali nejhezčí vajíčko a vyhrálo naše.Potom jsme se nachystali a šli jsme se koupat k Mitáčkom a Pavelkom okoupali jsme  se a jeli zpátky na Větřák kde jsme dostali svačinu.Po té jsme měli volný režim. Dospělí nám mezi tím připravili další hry. A tou bylo sbíraní vajíče. A tuhle hru vyhrálo Jaro. Potom jsme se šly nachystat do kostýmů čarodějnic. Dospělí nám udělili vystoupení  čarodějnic se kterým byl spojený i průvod s pálením čarodějnice Elvíry. Až jsme spálily Elvíru následovala módní přehlídka.Jak skončila módní přehlídka odebrali jsme se do hajan.

 2.Den – Dnešní den začal tím, že jsme se všechny týmy brzo ráno vzbudily a čekali jsme na program,ale nevěděli jsem, že vedoucí ještě spí.  Pak jsme měli se Zbyňou rozcvičku v plavkách a po ní byla dobrá snídaně. Po snídani jsme měli opět volnou zábavu. Po ní jsme dostali další úkol a t bylo vybrat dalšího člena a udělat z něho léto,ale  vedoucí měli problém vybrat  to nejlepší tak ohodnotili všechny. Potom jsme hráli hru u které jsme se hodně nasmáli chtěli jsme hrát dál,ale už  jsme museli na oběd. Po obědě  jsme dostali překvapené průlezky  zmrzlinu po průlezkách jsme šli na větřák a  tam jsme dostali ochlazení u Bieberlů Ve 15:00hod.  jsme jeli na hradskou k bylinářce Monči,která  nám něco řekla o bylinkách. Pak jsme si tam mohli udělat limonádu.Potom jsme si šly opéct špekáčky  a chlebem a zeleninou.   Pak jsme měli volnou zábavu na které se Sára zranila, tak proto jsme šli zpátky na větřák, kde  byla volná zábava po zábavě jsme měli večeři a teď čteme deníky koukáme na čikmanky a  pak půjdeme spát.

3.Den – Dnešek začal tím , že nás vedoucí  probudili a měli jsme rozcvičku s tetou Pavlínkou Pavelkovou. Po rozcvičce jsme měli snídani po snídani jsme měli  volný režim. Po dlouuuhém volném režimu jsme měli za úkol postavit si draka. Byla to soutěž takže bude vyhodnocení.Po  vyrobení jsme šli na oběd. K obědu jsme měli palačinky. Po obědě jsme měli odpolední klid. Až skončil odpolední klid  šly jsme hrát hru svatbu. Po svatbě jsme šly k Bieberlům do bazénu. V 18:30.hod jsme začali bramboriádu. A pak  bylo vyhlášení 1.místo vyhrál podzim. Po vyhlášení jsme se šly pěkně obléct, protože nám vedoucí zahráli divadlo o velké řepě. Divadlo skončili a šly jsme spát.

4.Den – Dnes ráno nás vedoucí probudili a měli jsme rozcvičku se Zbyňou a Zuzkou.  Po rozcvičce jsme šly na snídani a pak jsme měli volno. Volno skončilo a šly jsem zdobit stromeček. Po zdobení jsme šly na oběd došly jsme na větrák a měli jsme odpolední klid u kterého jsme se v chatce dívali na pohádku.Po odpoledním klidu přijeli hasiči kteří nám udělali pěnu a střídali po nás vodu a pak jsme šli k Bieberlům do bazénu a potom zpátky na větrák rozbalovat dárky.

 

Zima:

      Sára Holásková

         Deniska Spáčilová

       Kačka Jelínková

       Barča Bařinková

      Franta Bieberle

Rosťa Trvaj

           Meliska Holásková

                          Klárka Dudešková               

 

Léto

1.Den – Dojeli jsme do tábora a zabydleli jsme se. Někteří ve stanech někteří v chatě. Potom jsme si řekli organizační věci ohledně hygieny, čurání, kakání. No  bylo to zajímavé a taky trochu nechutné. Když nám to vedoucí dořekli vylosovali se kapitáni a a jména svého družstva, nakonec se přiřazovali členové. Až bylo všechno hotové a rozdělené každé družstvo s šlo dělat svůj věneček. Někteří dodělávali věnečky i odpoledne. Všem se moc povedly na oběd jsme šli do školní jídelny. Měli jsme čočkovou polévku  maso a rýži. Pak byl odpolední klid.  Po klidu jsme zdobili kraslice které byli členové  jednotlivých družstev. Byla to soutěž všichni se snažili ale vyhrála zima.   Po vyhlášení jsme šli do bazénu. Menší k Pavelkom a větší k Mitáčkům  byla tam velká sranda. Jak jsme  dojeli na větřák tam jsme dostali prďavou(čočkovou polévku). Pak jsme byli v chatě a hráli tichou poštu a psali deníky. No a potom jsme šli hledat vajíčka. Bylo to opravdu zajímavé. Nakonec jsme se převlékli do čarodějnic a  zajali zlou čarodějnici ELVÍRU a upálili jsme ji. Pří pálení proběhla  módní přehlídka. No a nakonec jsme dostali vynikající párek v rohlíku.

3.Den – Po budíčku jsme měli rozcvičku. Potom snídani švédský stůl.Pak jsem vyvěsili podzim věnec.Po té byla volná zábava. Poté jsme vyráběli draky a po nás všichni opakovali. Potom jsme šli na oběd a měli klid. Po klidu  jsme šli na Bramboriádu. My jsme byli 3. Po jídle jsme viděli nádherné divadlo. Potom jsme šli spát KONEC.

4.Den – Ráno po rozcvičce a snídani jsme si chvíli hrály a potom jsme šli vyrábět ozdoby na vánoční stromeček.Pak  byl oběd. Po obědě jsme se dívali na pohádku, Po pohádce nás překvapili hasiči,  kteří n námi dojeli aby nám vytvořili sníh a stříkali po nás vodu a bylo to super! Poté jsme šli d bazénu. Jak mile jsme se vrátili pod stromečkem jsme našli dárečky. Pak jsme zpívali koledy, rozbalovali si dárky a teď čteme deníky a zítra už jedeme domů.

 

                                                                    Léto:

                                                                      Terezka Bieberlová

                                                                      Anička Jelínková

                                                                      Terezka Jašová                                              

                                                                      Venďa Pavelková                                                   

                                                                      Verunka Zdráhalová                   

                                                                      Nikolka Vojáčková                                               

                                                                      Jáchymek Pavelka