Soustředění Alenka a zbojníci:

 

 

Alenka a zbojníci:

„Vítejte, jmenuji se Alenka a jsem neteří hraběte z Větřáku...“ těmito slovy zahájila sličná komteska čtvrté letní soustředění folklorního souboru Pláňata. Vedoucí se totiž tento rok inspirovali pověstí o založení Halenkovic a vznikl tak název „Alenka a zbojníci“. V tomto duchu děti prožily čtyři slunečné i upršené dny, kdy se v čase přesunuly o několik let dříve. Do dob, kdy se to zbojnickými skupinami na našem území jen hemžilo a kdy nebylo  radno nechávat svůj měšec s dukátky bez povšimnutí ... Však ony vám o tom děti povypráví samy...

 

 

Hoodovi

          

 

 

Náš tým se skládá s 7 členů:

Kapitán:            Viktorka Trvajová

Zbytek týmu:       Barča Gabrhelíková

                       Terezka Jašová

                              Kačenka Mitáčková

                          Honza Gabrhelík

                             František Bieberle

                             Zuzanka Pavelková

 

 

 

Středa

Přišli jsme do tábora, kde nás čekalo příjemné uvítání na téma Alenka a zbojníci. Začali jsme stavět stany, když byli postavené, rozdělili jsme se do skupin. Náš tým dostal červenou barvu a pojmenovali jsme ho Hoodovi. Náš tým má 7 členů: Viktorie Trvajová, Barbora Gabrhelíková, Tereza Jašová, Jan Gabrhelík, Kateřina Mitáčková, Franta Bieberle, Zuzana Pavelková.  Dostali jsme červené váčky, do kterých jsme měli postupně dostávat dukáty. Potom jsme šli na oběd a potkala nás malá přeháňka. Na oběd jsme měli gulášovou polévku a další palačinky. Po obědě jsme malovali vlajku a naše vlajka byla druhá nejhezčí a každý jsme za to dostali 3 dukáty. Potom si šly holky vyrábět věnečky a kluci si vyráběli praky. Když jsme měli vše hotové měli jsme volnou zábavu.

Čtvrtek

Když jsme se ráno vzbudili zazněla bubuzela a šli jsme na rozcvičku. Po rozcvičce jsme se šli nasnídat. Při snídani přišla Alenka se strýčkem a sdělila mu, že je zamilovaná. Strýček jí odpověděl, že ji zavře do kláštera a pak Alenka utekla. Po malém představení jsme se donutili sbalit si věci na výlet, když jsme se dobalili šli jsme na oběd, kde jsme měli řízek s bramborama a poté jsme se rozdělili do 9-ti aut. A odjeli jsme směr zřícenina hradu Cimburk. Dvě auta jela jinou cestou, aby mohli vydělat věci na spaní, aby se s tím děti nemuseli tahat. Když jsme dorazili na parkovišti jsme jako družstva dostaly úkol najít cestu k Alence. Přišli jsme ke klášteru, kde jsme potkali druhý tábor a kde jsme museli najít vzkaz od Alenky, který nás navedl na stopu Alenky. Šli jsme, šli jsme a šli jsme nevědomky kam, až jsme došli ke kazatelně = vyhlídka. A poté jsme seběhli prudký kopec až ke studánce jménem Panímísa, a tam jsme dostali další úkol. Měli jsme vyjmenovat, co jsme viděli z kazatelny: Koryčanská přehrada, Chřibské vrchy, údolí Kyjovky, zřícenina hradu Cimburk, Osvětimany. A poté jsme šli hledat Alenku, ale zbojníci nám vzali nejmladší děti jako rukojmí a my jsme je museli vysvobodit. Samozřejmě se nám to povedlo, šak nás znáte, jsme šikulky.   Podle našeho plánu, který nám zadal Alenčin strýček jsme museli, kde se Alenka schovává. Zbojnící nám ale nechtěli říct, kde Alenka je a proto strýček udělal kouzlo, které nám ukázalo, kde Alenka je. Nakonec jsme ji našli a dohodli jsme se s Jurášem, aby nekradl atd. Opékali jsme si špekáčky a uložili se ke spaní.

Pátek

Ráno jsme se šli na Větřák a připravili jsme se na výlet do Napajedel. Do Napajedel jsme jeli v autech směrem na Pahrbek. Tam jsme se sešli a pak jsme se šli podívat jestli už přišli policajti se člunem, ti nás vozili po Moravě a ti, co už se svezli šli na průlezky. Poté jsme se odebrali k autům a odjeli do hospody na oběd, kde byl i malý bazének, kde jsme se osvěžili. Po obědě jsme se šli koupat starší k Lišákům a mladší k Bieberlům. Potom jsme potajnu připravili oslavu pro Áďu a té se to moc líbilo. A teď se odpočítávají minuty do kontroly stanů a my makáme a uklízíme, ještě má být stezka odvahy a o té vám neřeknu, protože ještě nebyla.

 

Sobota

Dnes ráno jsme se probudili a po chvíli začalo pršet a proto jsme neměli rozcvičku. Šli jsme na snídani, kde jsme měli to, co obvykle jen jsme měli nové mafiny se šlehačkou. Po snídani jsme se dívali na Ledové království a potom některé holky se dívaly na Královnu ročníku, protože pořád pršelo. Když konečně přestalo pršet, šli jsme na oběd, kde jsme měli vepřo, knedlo, zelo, ale za oběd musel každý dát Zuzce 1 dukát. Po obědě jsme šli na Větřák, kde nás čekal Juráš se svou služkou a my jsme jim dávali dukáty. Každý dal tolik, kolik chtěl, ale těm co dali málo se to moc nevyplatilo, protože na nějakou dobu jsme dostali 2x tolik, co jsme dali. Takže takový Kuba nebo Franta kteří dali 26 dukátů jsou teď úplní boháči. Potom jsem měli olympiádu, na které byly tyto disciplíny:

1. byla u strýce Milana, jednalo se o to, že z každého týmu vybrali jednoho člověka a ten soutěžil. Soutěž probíhala tak, že ten člověk, co ho ostatní z týmu vybrali dostal plastovou tyčku s měkkými konci, vylezl na lavičku a musel shodit soupeře dolů z lavičky. Nám to sice moc nešlo, protože Viki proti takovému Vítkovi nebo Kubovi nemá moc velkou šanci, ale jinak to bylo dobré.

2. Druhou disciplínu měla Romča, která nám dávala různé otázky ohledně tohoto tábora a tohle se nám moc povedlo. KONEČNĚ!!!!!

3. Třetí disciplínu měla Marcelka. U ní jsme museli jíst brambory i se slupkou (mohli si oloupat, poznámka Marcelky :-) ), nechutnalo nám to, ale dívat se na ostatní, jak jí, byla celkem sranda.

4. Disciplínu měli na starosti Verunka a Zuzka. Museli jsme jít se zavázanýma očima a bosky po kamínkách po seně a po šiškách a poznat, co to je.

5. Byla to lukostřelba u Vaška, který to všem trpělivě ukazovat a skoro všichni trefili terč.

6. Tato disciplína byla s Evičkou, která nám už před pár dny ukazovala výrobu prakem a teď jsme s ním stříleli.

7. U této disciplíny byla teta Pavlínka Pavelková, tam jsme lovili pusou v lavoru jablka a všem se nám to velmi povedlo. Vedoucí počítali výsledky a my jsme se zatím koupali v bazéně u Bieberlů. Když jsme se usušili, dozvěděli jsme se výsledky. 4. místo obsadili zelení, 3. místo my červení, 2. místo měli modří, 1. místo vyhráli žlutí.

Když jsme byli seznámeni s našimi velkolepými výkony, dostali jsme dort od Adélky, který nám moc chutnal. A teď píšeme tento deník a těšíme se na ohnivou šou, co nás čeká až se setmí.

Neděle

Balíme se a hurá domů! :-) :-)