Modří žraloci

               Námořní deník Modří Žraloci

Důstojník David

Zbytek posádky – Víťa,Tereza, Zuzka, Honza

 

 

1.Den

Ráno jsme se všichni sešli. Poté nás vedoucí rozdělili do 4 družstev. David se stal naším kapitánem. 1.důstojníkem se stala Terka a 2.důstojníkem se stala Zuzka. Vít’a a Honza se stali pomocníky kapitána.Pak jsme si šli vymyslet vlastní  jméno a vlajku. Naše jméno je ,,Modří  Žraloci‘‘. Potom jsme začali malovat vlajku. Na bílé plátno jsme nakreslili tvar obdelníku ve kterém jsme zakreslili 3 pruhy. Ty pruhy jsme vybarvili světle modře, tmavě modře a uprostřed žlutou barvou.  A pak jsme kolem obdelníka namalovali rybyčky a bubliny. A nakonec  jsme tu vlajku dali usušit na slunko. Potom jsme šli směrem k jídelně pěšky na oběd. Polévka byla nudlová ,hlavní chod bylo kuře s rýží a okurkový salát. Na pití jsme si mohli vybrat citronovou nebo malinovou št’ávu. Po obědě jsme se vrátili zpět na Větřák kde máme do 2. hodin odpolední klid. Jak nastala 2. hodina nastoupili jsme u pirátské lod’i. Vedoucí  pasovali kapitány 4 různobarevných týmů na důstojníky. A pak jsme šli plnit stanoviště. Pak jsme šli dovnitř a začali jsme si zdobit svoje modré nebo červené trička pomocí sava. Až jsme si dozboli svá trička ,šli jsme se okoupat do bazénu a projet se na vodní skluzavce. Pak jsme se vrátili a šli povečeřat Buřt guláš.

2.Den

Po prudkém lijáku jsme otráveně vstali. Pak jsme šli posnídat. Po vynikající snídani jsme čekali s našimi věcmi na odjezd na Pahrbek. Jak jsme tam dojeli ,šli jsme si sednout  abychom si mohli poskládat lodičky z papíru. Každý měl barvu své lodě podle toho ,v jakém byl týmu. Pak nám strýc nastříkal naše lod’ky lakem ,aby se ve vodě nezmáčely. Po vypuštění loděk na Moravu  na nás čekali policisté se člunem. Střídali jsme se po třech nebo po čtyřech. A nakonec se mohli svézt i naši vedoucí. Každý jsme měli na sobě záchrannou vestu. Meliska se ve vestě málem utopila :D. Potom jsme šli na oběd. Na oběd jsme měli gulášovou polévku a Kung - Pao s hranolkama. Pak jsme ještě mohli být hodinu na průlezkách. Nyní jsme jeli opět autama navštívit Hřebčín v Napajedlích. Tam jsme mohli vidět : samostatné koně ,klysny s hříbaty a samostatné hřebce. Nakonec jsme se vrátili unavení zpět na Větřák. A potom jsme šli jest večeři která se zkládala z rizota nebo nudličkové polévky.

3.Den

Ráno jsme se sešli a jak zavolala bubřela šli jsme na snídaní ,která se zkládala z párků plus kečup nebo hořtice, k tomu chleba nebo rohlík. Po snídani jsme se neustále chystali na výlet. Každý dostal svačinu : mrkev, jablko ,chleba se salámem ,bebe sušenky a oreo nebo oplatky bebe. Jak jsme byli nachystaní ,mohli jsme vyrazit. Celkově jsme jeli 7 auty. První jsme ale jeli do Starého Města do Kovosteelu ,kde jsme šli první na pirátskou lod‘ a pak na maják ,kde byl pěkný výhled. A pak podívat na kovové zvířata. Bylo tam poměrně hodně druhů a také červená britská telefonní budka. Jako poslední jsme se zde  všichni společně vyfotili. Další zastávkou pro nás bylo překvapení a byl to ,,Králův stůl‘‘ ,kde se v dávných dobách korunovali moravská knížata a ještě v dávnějších také lidé kteří zjišt’ovali jaké bylo roční období. Poslední jsme jeli na Bunč ,kde jsme jako první šli dovnitř na oběd ,který se skládal z brambor a kuřecího řízka plus drobná zelenina s citro’nem ,který jsme skoro všichni snědli. Jak jsme dojedli oběd ,naši vedoucí si šli dát kávu a my děcka jsme šli ven na průlezky ,kde nás všechny zaujala lanovka na které se projeli i naši vedoucí. Po hraní na lanovce jsme si šli vzít batohy z kufrů aut a mohli  jsme si vyrazit. Cesta byla dlouhá a často jsme si dávali pauzu. Skoro u cíle jsme si ale sedli k ohništi uvnitř a opékali jsme si špekáčky. Po asi hodině jsme vyšli a brzo jsme došli do cíle. Všichni jsme šli hned na Brdo po dlouhých a namáhavých schodech úplně nahoru ,kde byl velmi pěkný výhled. My co jsme spali na Brdě ,nechali jsme si nahoře batohy, karimatky a spacáky. Jak jsme se všichni podívali z nevyššího místa a šli všichni dolů ,kde jsme se s ostatníma loučili na rok :D. Ale strýc Bieberle vymyslel náš pokřik : TU-TU-ČU – TU-TU-ČU – TU-RU-TU-TU - TU-TU-ČU .Jakmile odešli ,strýc Jara nám zadal úkol ,který byl ,že musíme najít v nejbližším okolím větvičky všech různých stromů ,kde jsme je před ním říkali ,který je který. Jak už jsme u strýca byli ,vedoucí se rozhodli ,že půjdeme na krátký výlet ,kde jsme šli se podívat na do kopce na Malé Brdi ,ještě na dřevěné místo pro myslivce ,a do tunelu ,který byl úzký a nízký. Poté jsme se vrátili zpět k Brdu na dřevěné lavičky ,abychom si odpočinuli z namáhavé cesty. Pak jsme šli nahoru ,kde jsme si roztahli věci na spaní. A pak jsme do večera hráli karty. Evča nám ukázala fotky toho ,co se potulovalo na rozhledně a byla to myš s veverčím ocasem (Plchy) – ale krmili je chlebem a v noci Vít’ovou čokoládovou kterou měl v otevřeném bat’ohu. Nakonec došli vedoucí venku z té zimy a šli jsme si všichni lehnout – teda jo ale někteří ještě dlouho nespali ,ale Vít’a nebo Vašek tam dole (asi po 3 patrama) chrápali ,že jsme to slyšeli až tam úplně nahoru :D.

4.Den

Ráno jsme asi vstávali brzo a to kolem půl sedmé. Jka si všichni sbalili a chlapi jim to zavázali a zabalili ,tak jsme šli dolů do dřevěné boudy ,kde jsme šli jest snídani a to chleba se salámem plus ředkvičky ,papriky a okurky. Jak jsme všichni dojedli snídani a byli sbalení ,tak jsme vyrazili. Cesta byla kratší než včera ,protože včera bylo hodně malých dětí a ty musely pořád odpočívat . Měli jsme jedinou zastávku a to projít první tunel. Jakmile jsme došli k Bunči ,samozřejmě jsme šli na lanovku a poté jsme dostali vanilkové a čokoládové zmrzliny od strýca Bieberla. Nakonec jsme jeli zpět na Větřák. A tam jsme odpočívali z namáhavé cesty. Ale potom jsme šli opet do školní jídelny na oběd ,který byl bez polévky a byla to sekaná s rajskou omáčkou a knedlík. Pak jsme se vrátili zpět na Větřák ,kde se připravovala svatba Verči a Jary. Verča měla a sobě krátké bílé šaty a Jara zelené krátké tričko a modré ¾ (kalhoty).Verču malovala Evča. Bylo 5 družiček a to : Kačka,Markétka,Meliska,Kája a Sára. Terka B. byla matrikářka a starosta byl oddávající. Jara odpověděl 3x Ne. Pak se svatba rozpadla. Pak dojeli myslivci a hasiči ,kteří se byli nachystat na naši Olympiádu. Olympiáda začala po 2.hodině. Důstojníci 4 družstev si vylosovali pořadí ,my modří jsme byli 3. Jakmile ostatní došli ,šli jsme ke strýcovi Liškovému ,kde jsme si museli zapamatovat  9 námořnických symbolů k dalšímu stanovišti . – Další bylo u Bieberlům ,kde byl strýc Bierbel a Mitáček. Museli jsme nosit na 3 různých misách (Např. : Lavor,Košík a Necky) nejmladšího člena týmu a to Zuzka – Další byla teta Marcelka ,která nám dala těch 9 symbolů  od strýca Lišky ,jak byly poskládané ,my jsme je měli všechny dobře – Další byli myslivci ,kde jsme stříleli z pušky – Další byla Romča a tam byly hádanky týkající se námořnictví + indicie – Další byli hasiči ,kde jsme dělali suk ,lozili na lana a něco o zdravotnictví – Další byl starosta ,který nám dal všem osvěžující nápoj a potom hledání světových stranách a poznávačka 3 stromů (Třešen‘ ,Olše a Jasan) – Další tohle stanoviště nebylo ale celou dobu jsme si to mysleli  ,bylo poznání starostova auta a částí auta – Další byl Jara ,kde jsme museli pomocí brčka sát čočku a přenášet ju do misky – Další byla teta Zuzka ,kde nás jeden z týmu navigoval ,abychom se zavřenýma očima šli po nějaké papíry – Další byla Lucka s puzzlem které neudělal nikdo – Dalším a také posledním stanovištěm byli myslivci s poznávačko lesních zvířat a nakonec jsme šli za Verčou na lod‘ ,kde jsme překládali Morezovu abecedu a z toho vyšlo ,kde je ukryt každého týmu poklad – Ten náš poklad byl ukryt ve sprše. Pak jsme si poklad rozdělili. A poté už byli všichni nachystaní u lodě . Rozdali se výhry a diplomy a děti daly diplomy vedoucím .

Modří Žraloci !!!